ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۹ - آذر - ۱۳۹۹

ریاست سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری ملارد از آغاز عملیات کاشت گل های بنفشه جهت تزیین باغچه ها در فصل پاییز در نقاط مختلف شهر ملارد خبر داد

 به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری ملارد، جباری با تاکید بر لزوم ایجاد فضای سبز مناسب در سطح شهر ملارد گفت : زیبا سازی منظر شهری و ارتقاء روحیه بین شهروندان  با کاشت بیش از 2000 جعبه گل بنفشه در سطح شهر آغاز شده است.

مهندس جباری در ادامه گفت : عملیات گلکاری در میادین، بلوارها و بوستان‌های سطح شهر با کاشت انواع گل  بنفشه جهت تزیین باغچه ها در فصل خزان در حال انجام است.

ریاست سازمان اظهار داشت :به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل،  این شهرداری ضمن جمع آوری گلهای فصلی تابستانه وشخم باغچه ها که جزئی از عملیات فصل پاییز می باشد  اقدام به کاشت گلهای فصلی متناسب با فصل پاییز و زمستان در  سطح شهر نموده است.

جباری بیان کرد : این گونه از بنفشه که کاشت آن در ایران رایج میباشد گیاهی چندساله است از جنس Viola در خانواده Violaceae (بنفشگان) بومی اروپا و شمال غرب آسیا میباشد و نام رایج آن در اکثر نقاط جهان Pansy و نام دیگر بنفشه گل زیربرف است. این نامگذاری به دلیل امکان کاشت بنفشه در فصل زمستان می‌باشدکه این حالت به دلیل مقاومت گل های بنفشه به سرما می باشد.

ریاست سازمان در پایان اشاره کرد: با توجه به هزینه‌های زیادی که صرف امر حفظ و نگهداری فضای سبز در شهر می‌شود از همشهریان محترم می‌خواهیم همیار طبیعت باشند و هنگام عبور از عرض بلوار یا داخل پارک‌ها از بریدگی‌ها و محل‌هایی که برای عبور تعبیه‌ شده است، استفاده کنند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید