ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱ - تیر - ۱۴۰۰

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ملارد، مهندس امین رحمتی معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد اظهار داشت: در مناطق شهری ملارد و با توجه به توسعه آتی شهر و افزایش سطوح معابر و بام منازل با افزایش روانابهای سطحی مواجه خواهیم بود که این امر ضرورت مطالعه و مدیریت این آبها را اجتناب ناپذیر مینمود.

وی افزود: شهر ملارد نیز با توجه افزایش روزافزون بارگذاری جمعیت در آن نیازی اساسی به طراحی و تکمیل سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی و ساماندهی کانال‌های اصلی انتقال آب دارد که این موضوع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعه مدیریت شهری بوده است که در همین راستا از ظرفیت دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطالعات با هدف ایجاد برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دست اقدام است.

معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد بیان داشت: در کنار این مطالعات و برنامه عملیات عمرانی گسترده جدولگذاری معابر اصلی و فرعی شهر ملارد با جدیت بیش از پیش در ۶ ماهه نخست سال جاری به منظور کمک به هدایت آب‌های سطحی توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد صورت پذیرفته است.

مهندس رحمتی خاطرنشان کرد: برنامه کوتاه مدت این معاونت شامل اجرای نهر و جدولگذاری، اصلاح هندسی و حفر ۵۰ حلقه چاه جذبی در نقاط موردنظر و آبگیر بوده که عملیات اجرایی آن در سطح شهر از جمله سه راه چناران،دکتر حسابی، بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این عملیات شاهد ساماندهی این منطقه و کاهش مشکلات ناشی از انتقال روان‌آب‌ها باشیم و در کنار تلاش‌های شهرداری لازم است سایر دستگاه‌ها همچون شرکت آب و فاضلاب شهرستان و غرب استان تهران تعهدات خود را نسبت به اجرا و تکمیل پروژه لوله گذاری انتقال فاضلاب عملیاتی کنند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید