ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۱ - آبان - ۱۳۹۹

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ملارد، مهندس امین رحمتی معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد اظهار داشت: در مناطق شهری ملارد و با توجه به توسعه آتی شهر و افزایش سطوح معابر و بام منازل با افزایش روانابهای سطحی مواجه خواهیم بود که این امر ضرورت مطالعه و مدیریت این آبها را اجتناب ناپذیر مینمود.

وی افزود: شهر ملارد نیز با توجه افزایش روزافزون بارگذاری جمعیت در آن نیازی اساسی به طراحی و تکمیل سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی و ساماندهی کانال‌های اصلی انتقال آب دارد که این موضوع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعه مدیریت شهری بوده است که در همین راستا از ظرفیت دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطالعات با هدف ایجاد برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دست اقدام است.

معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد بیان داشت: در کنار این مطالعات و برنامه عملیات عمرانی گسترده جدولگذاری معابر اصلی و فرعی شهر ملارد با جدیت بیش از پیش در ۶ ماهه نخست سال جاری به منظور کمک به هدایت آب‌های سطحی توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ملارد صورت پذیرفته است.

مهندس رحمتی خاطرنشان کرد: برنامه کوتاه مدت این معاونت شامل اجرای نهر و جدولگذاری، اصلاح هندسی و حفر ۵۰ حلقه چاه جذبی در نقاط موردنظر و آبگیر بوده که عملیات اجرایی آن در سطح شهر از جمله سه راه چناران،دکتر حسابی، بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این عملیات شاهد ساماندهی این منطقه و کاهش مشکلات ناشی از انتقال روان‌آب‌ها باشیم و در کنار تلاش‌های شهرداری لازم است سایر دستگاه‌ها همچون شرکت آب و فاضلاب شهرستان و غرب استان تهران تعهدات خود را نسبت به اجرا و تکمیل پروژه لوله گذاری انتقال فاضلاب عملیاتی کنند.

مهندس کولیوند شهردار ملارد با اشاره به تلاش و همت مضاعف مجموعه مدیریت شهری ملارد در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و توسعه زیرساخت‌ها و سرانه‌های شهری ملارد گفت: با تلاش تمامی همکاران در مجموعه شهرداری ملارد و حمایت‌های شورای اسلامی در هفته دولت امسال ۲۰ پروژه عمرانی و زیربنایی با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال توسط شهرداری ملارد به افتتاح و بهره‌ برداری خواهد رسید.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ملارد، مهندس محمد صادق کولیوند شهردار ملارد ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفایش به تشریح برخی از پروژه‌های هفته دولت پرداخت.

وی افزود: امسال با توجه به شرایطی که ویروس منحوس کرونا ایجاد نمود، مجموعه مدیریت شهری با مساعدت و همراهی شورای اسلامی، تلاش شبانه‌روزی و مضاعف خود به کار بست تا با ارائه خدمات با کیفیت و ارتقا سرانه‌های مختلف شهری، رضایت خاطر شهروندان عزیز را به دست آورد.

شهردار ملارد در ادامه به روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهرداری ملارد اشاره کرد و بیان داشت: در هفته دولت شاهد بهره‌برداری و افتتاح ۲۰ پروژه عمرانی شهرداری ملارد با اعتباری بالغ بر هفتصد میلیارد ریال خواهیم بود که برخی از پروژه‌های آماده بهره برداری سطح شهر هم‌زمان با هفته دولت با حضور مسئولین افتتاح خواهند شد.

مهندس کولیوند در ادامه بر افزایش سرانه‌های فضای سبز شهری تاکید کرد و گفت: احداث بوستان ویژه ورزشی با چندین زمین بازی و پارک‌های محله‌ای علاوه بر افزایش سرانه‌های فضای سبز شهری فرصت مناسبی برای شکوفایی مهارت‌های ارتباطات اجتماعی و ایجاد نشاط و سلامت در سطح محلات است.

وی ادامه داد: در همین راستا می‌توان به پروژهای تکمیل بوستان ورزش مارلیک با وسعت 60 هزار متر مربع با دارا بودن سه زمین بازی و سالن روباز ورزشهای بومی محلی، بوستان یاس با وسعت 6000 مترمربع در خیابان سعدی، بوستان فرهنگیان با وسعت 9000 متر مربع در خیابان دانش و زمین ورزشی روباز ملارد با وسعت 2900 متر مربع در بلوار شهیدان شوریابی اشاره نمود که مجموع اعتبار آنها 147 میلیارد ریال است.

شهردار ملارد با اشاره به لزوم ایجاد بسترهای مناسب خدماتی خاطرنشان کرد: احداث فضاهای اداری مناسب موجب ارائه خدمات بهتر به شهروندان و ایجاد روحیه و بهره‌وری بالاتر در کارکنان می‌شود و در همین راستا پروژه‌های ساختمان اداری پارک مشاهیر با زیربنای 1800 متر در دوطبقه دارای سالن کنفرانس و سالن آمفی تاتر، ساختمان اداری سازمان آرامستان با زیربنا 2560 مترمربع در 4 طبقه، ساختمان اداری معاونت خدمات شهر با زیربنا 1200 متر مربع در 4 طبقه در مراحل نهایی قرار داشته و قابل افتتاح هستند که اعتبارشان بالغ بر 184 میلیارد ریال است.

مهندس کولیوند گفت: در راستای ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، پروژه بازار موبایل با زیربنا ۱۲۰۰ متر مربع در ۳ طبقه که با وجود افتتاح در سالهای گذشته به بهره برداری نرسیده بود که با تخصیص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیل گردیده و آماده بهره برداری می‌باشد.

وی ادامه داد: امسال شهرداری ملارد 12 پروژه قابل بهره برداری در سطح شهر و حوزه حریم نیز دارد که مجموع اعتبارشان بالغ بر338 میلیارد ریال است که بدین شرح میباشد.

شهردار ملارد اضافه کرد: پروژه روکش آسفالت معابر سراسیاب مارلیک و ملارد، آسفالت SMA بلوار رسول اکرم (ص)، زیرسازی و آسفالت لاین کندرو بلوار شهید سلیمانی، تابلو‌های راهنمای مسیر سطح شهر، دیوار ارامستان ملارد، جابجایی تیرهای برق بلوار رسول اکرم (ص)، جابجایی تیرهای برق مزاحم سطح شهر، اصلاح هندسی معابر، جدولگذاری معابر سراسیاب مارلیک و ملارد، کفپوش معابر سراسیاب مارلیک وملارد، ایجاد روشنایی محور مهر آذین۱۲ و فاز اول پایش تصویری از جمله این پروژه‌های زیرساختی است.

مهندس کولیوند تصریح کرد: از جمله شاخص‌ترین پروژه قابل بهره برداری شهرداری ملارد ۴۰۰ هزار متر مربع روکش آسفالت در شهر ملارد و حوزه حریم است که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال انجام گرفته است.

شهردار ملارد در خاتمه با اشاره به تلاش شهرداری ملارد در جهت توسعه پایدار شهر ملارد تصریح کرد: مدیریت شهری ملارد در ادامه سال ۹۹ نیز تمام همت و تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و توسعه سرانه‌های شهری به کار خواهد بست تا شاهد رضایتمندی شهروندان و توسعه شهر ملارد باشیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد، زیر سازی و اجرای کفپوش پیاده رو خیابان مینا در راستای همسطح سازی محل عبور و مرور عابران پیاده  و رفع دغدغه شهروندان مبنی بر وجود پله های مختلف در طول مسیر و متفاوت بودن مصالح مصرفی، این پروژه به طول تقریبی یک کیلومتر و با مساحت ۵۰۰۰متر مربع با استفاده از مصالح با دوام توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهرداری در دست اقدام میباشد. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد، کولیوند شهردار ملارد در خصوص این پروژه عمرانی گفتند:احداث پارکهای محله ای علاوه بر افزایش سرانه های فضای سبز شهری، فرصت مناسبی  برای شکوفایی مهارتهای ارتباطات اجتماعی در سطح محلات می باشد. در همین راستا پروژه احداث پارک محله ای یاس در خیابان سعدی با مساحت ۶۰۰۰ متر مربع و با برآورد ۲۰ میلیارد ریال جانمایی و در حال احداث میباشد.  ایشان اضافه کردند امید است این پروژه در ایام هفته دولت بعنوان خدمتی شایسته تقدیم شهروندان شهر ملارد گردد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد، کولیوند شهردار ملارد در خصوص این پروژه گفت: در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر ملارد ، طراحی پروژه پارک سه هکتاری با بهره گیری از الگوی باغ ایرانی با انتخاب مشاور حائز صلاحیت توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک در دست اقدام میباشد. انشالله بلافاصله پس از اتمام مطالعات و طراحی عملیات اجرایی پروژه آغاز خواهد شد.