ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۲ - مرداد - ۱۴۰۰
آتش سوزی یک واحد مسکونی در ملارد

حضور مامورین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد در محل حادثه

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهردار ی ملارد ،با تماس شهروندان با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد سریعاً تیم های نجات و اطفاء حریق ایستگاه شماره 1 سازمان را به محل حادثه اعزام که مشاهده گردید دود غلیظی از اتاقک طبقه دوم ساختمان مسکونی در حال خارج شدن است .

فرمانده اعزامی آتش نشانان در این حادثه ابراز داشت : این حادثه در یک واحد مسکونی بوده که آتش نشانان پس از ایمن سازی و قطع جریان برق و گاز با مجهز نمودن خود به دستگاه تنفسی اقدام به مهار و خاموش کردن آتش نمودند .

توصیه های لازم در خصوص استفاده از بخاری های برقی :

۱-خرید بخاری برقی معمولاً برای محیط های کوچک، محیط هایی که فاقد سیستم گازرسانی بوده و همچنین فضاهایی که سیستم گرمایش اصلی ازجمله بخاری گازی در آن جوابگو نیست ، توصیه می شود . از بخاری های برقی به هیچ عنوان برای پخت غذا و همچنین خشک کردن ملحفه و لباس استفاده نکنید .

۲-بخاری های برقی برای محیط هایی توصیه می شود که کمترین میزان رفت و آمد را داشته باشند . از این رو به دلیل گرمای زیاد و مستقیم این نوع بخاری ها، محل های پررفت و آمد و درهای ورودی و خروجی ، محل های مناسبی برای قرار دادن بخاری برقی به حساب نمی آیند .

۳-زمانی از بخاری برقی استفاده کنید که در منزل حضور دارید و مطمئن می شوید که حیوانات خانگی و یا کودکان به آن نزدیک نمی شوند .

۴-سعی کنید تا می توانید بخاری برقی را از وسایل قابل اشتعال دور نگه دارید . توصیه می شود بخاری برقی حدود یک متر از وسایلی همچون کاغذ ، پارچه و لوازم چوبی ازجمله کمد و تخت خواب چوبی فاصله داشته باشد .

۵-با توجه به مصرف بالای برق بخاری برقی ، سعی کنید که برای دستگاه خود محافظ برق تهیه کرده و از طریق پریز جدا و منفرد ، برق آن را تأمین نمایید .

۶-ناایمن بودن بخاری های برقی عمدتاً دلیل احتمال آتش سوزی آن ها می باشد . برای این که بتوانید از آتش گرفتن بخاری برقی جلوگیری کنید ، از قرار دادن آن بر روی فرش ، مبل ، میز کابینت و محیط مرطوب خودداری کرده و آن را بر روی سطح صاف قرار دهید .


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید