ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۱۳ - مهر - ۱۴۰۱
آمادگی کامل سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد

تلاش مضاعف واحد پیشگیری سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد این روزها برودت هوا خصوصا در مناطق غربی استان تهران بخاطر موقعیت کوهپایه ای ، اقدامات پیشگیرانه  را در دستور کار سازمان آتش نشانی شهرداری ملارد قرار داده تا با تمام توان به مقابله با حوادث و اتفاقات ناخواسته و ایجاد فضای ایمن برای تمام شهروندان بپردازند.

با اینکه خوشبختانه در روزها و ماههای اخیر اتفاق ناگوار و حادی در این زمینه گزارش نشده است اما سازمان آتش نشانی و پرسنل فداکار آن همواره به دنبال پیشگیری و آموزش آحاد جامعه هستند.

مهندس جمال نادری پور مدیریت سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد ضمن تاکید بر حفظ سلامت شهروندان و رعایت نکات ایمنی گفت:به منظور جلوگیری از حوادث خطرساز و پیشگیری از اتفاقات ناگوار و گاها تلخ اجتماعی درروزهای سرد زمستان با هماهنگی و همکاری مستمر اداره گازمنطقه با نصب بنردر سطح شهر با موضوع پیشگیری از حوادث اجتماعی و گازگرفتگی به هدایت شهروندان پرداخته شده است.

وی افزود:در مواقع بحرانی کمبود تجهیزات آتش نشانی به یک معضل تبدیل می شود که ما در سازمان دست به ابتکار زده و تعدادی  از تجهیزات مورد نیاز بالغ بر 60 الی 70 وسیله کاربردی را در همین سازمان طراحی و توسط متخصصین آماده بهره برداری نموده ایم تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنیم.

نادری پور پیشگیری را همواره مهمتر از  اطفاء حریق و رویارویی با خطرات عنوان نمود و اضافه کرد: گروه و اکیپ پیشگیری سازمان با آمادگی کامل در ایام هفته  هر روز صبح در سطح شهر گشت زنی می کنند  تا در صورت مواجهه با عوامل خطر ساز یا گزارش همشهریان در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع آنها بپردازند چرا که معتقدیم همواره پیشگیری  حساس تر از مواجعه با خطر و درمان است.

مدیریت سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد اذعان داشت:در روزهایی که نیاز به وسایل گرمایشی بیش از ایام دیگر احساس می شود بخش های حساس مثل مدارس و ادارات در اولویت کاری سازمان قرار دارند بهمین لحاظ رابطین ایمنی پل ارتباطی سازمان با این قبیل اماکن بصورت روتین آموزشهای لازم را به آنان انتقال داده،در ایام مناسبتی مساجد و حسینه ها را زیر نظر گرفته  تا  تجهیزات گرمایشی آنان طبق استاندارهای موجود باشند همچنین در پایان بازدید و بازرسی شناسنامه سلامت یا کد ایمنی به آنها داده می شود.

مهندس نادری پور واحد پیشگیری سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد را یکی از واحدهای مهم و استراتژیک این سازمان خواند و یادآور شد:واحد پیشگیری در سطح شهر با هر موضوعی که باعث به خطر افتادن جان و مال افراد شود برخورد کرده و مواردی که مخل ایمنی جامعه است را به سرعت مرتفع می کنند.

وی کمبود نیروی مختصص در زمینه ایمنی و اطفاء حریق را یکی از مشکلات این سازمان عنوان نمود و متذکر شد: در بحث تامین نیرو درحال حاضر با کمبود حدود 70 الی 80  نفری نیروی متخصص مواجهه ایم  اما با این وجود همواره در حال آموزش مدام نیروهای جدید برای بهره مندی از آنان در مواقع ضرور و رسیدگی به مشکلات احتمالی هستیم.

مدیریت سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری ملارد در خاتمه در مقام توصیه به شهروندان گفت:از کلیه شهروندان شریف شهر ملارد تقاضا داریم باتوجه به برودت هوا و احتمال بروز حوادث موارد ایمنی تجهیزات گرمایشی را بطور کامل رعایت کنند و چنانچه درخواستی  در این خصوص ارائه شود عوامل ما بطور رایگان به بازدید لوله های بخاری منازل،محل کار و ادارات خواهند پرداخت.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم

شهید هادی شریفی اولین شهید ایرانی مدافع حرم گلزار شهدای شهرستان ملارد، که آرزوی شهادت داشت و محل مزار خود را تعیین کرده بود، پس از ۵ سال از طریق آزمایش DNA شناسایی و...